Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Pașaport de model

Stablelm Tuned Alpha 7b

stablelm-tuned-alpha-7b
  • Ponderi deschise
  • Licență CC-BY-NC-SA-4.0
  • Lansat 2023-04-19(curatoriat)
4/27axe acoperite
General · LMArena
953#396 din 396
Cea mai bună percentilă
1.3Programare
Poziția în cohortă
21.8mediană 24.9

Ce spun datele

Evaluat pe 4 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai slabe axe

  • 0.3 pct — Urmarea instrucțiunilor (910)
  • 0.3 pct — General (953)
  • 0.8 pct — Prompturi dificile (944)

Neuniform: 1 punct de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 1.3 pct pe Programare față de 0.3 pct pe Urmarea instrucțiunilor.

  • Programare1.3 pct1,005Verifică →
  • Prompturi dificile0.8 pct944Verifică →
  • General0.3 pct953Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor0.3 pct910Verifică →
  • WebDev ArenaNeevaluat
  • Vision ArenaNeevaluat
  • Factuality ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • Document ArenaNeevaluat
  • Agent ArenaNeevaluat
  • GPQA DiamondNeevaluat
  • AIME (matematică)Neevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • SimpleQA VerifiedNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

  • stablelm-tuned-alpha-7b stands at 21.8 (raw mean 0.6) — measured on 4 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • stablelm-tuned-alpha-7b stands at 21.8 versus a cohort median of 24.9 across 30 models released within 180 days — below the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →