Pașaport de model
Stablelm Tuned Alpha 7b
stablelm-tuned-alpha-7b- Ponderi deschise
- Licență CC-BY-NC-SA-4.0
- Lansat 2023-04-19(curatoriat)
- General · LMArena
- 953#396 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 1.3Programare
- Poziția în cohortă
- 21.8mediană 24.9
Ce spun datele
Evaluat pe 4 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai slabe axe
- 0.3 pct — Urmarea instrucțiunilor (910)
- 0.3 pct — General (953)
- 0.8 pct — Prompturi dificile (944)
Neuniform: 1 punct de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 1.3 pct pe Programare față de 0.3 pct pe Urmarea instrucțiunilor.
- Programare1.3 pct1,005Verifică →
- Prompturi dificile0.8 pct944Verifică →
- General0.3 pct953Verifică →
- Urmarea instrucțiunilor0.3 pct910Verifică →
- WebDev ArenaNeevaluat
- Vision ArenaNeevaluat
- Factuality ArenaNeevaluat
- Search ArenaNeevaluat
- Document ArenaNeevaluat
- Agent ArenaNeevaluat
- GPQA DiamondNeevaluat
- AIME (matematică)Neevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- SimpleQA VerifiedNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- SimpleBenchNeevaluat
- LiveBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
stablelm-tuned-alpha-7b stands at 21.8 (raw mean 0.6) — measured on 4 of 27 axes.
stablelm-tuned-alpha-7b stands at 21.8 versus a cohort median of 24.9 across 30 models released within 180 days — below the peer median.
stablelm-tuned-alpha-7b scores at percentile 0.3 on General.
stablelm-tuned-alpha-7b scores at percentile 0.3 on Urmarea instrucțiunilor.
stablelm-tuned-alpha-7b ranks between #411 and #896 across 5 built-in weightings — best under "Conversație pe primul loc", worst under "Toate sursele".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →