Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Alibaba · pașaport de model

Qwen: Qwen3.5-Flash

qwen3-5-flash
  • Doar în cloud
  • Licență Proprietary
  • 1,000,000 context
  • Lansat 2026-02-23(din numele modelului)
11/27axe acoperite
General · LMArena
1,396#153 din 396
Cea mai bună percentilă
63.3GPQA Diamond
Poziția în cohortă
46.6mediană 57.4

Ce spun datele

Evaluat pe 11 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai slabe axe

  • 12.2 pct — WebDev Arena (1,244)

Neuniform: 51,1 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 63.3 pct pe GPQA Diamond față de 12.2 pct pe WebDev Arena.

  • GPQA Diamond63.3 pct82.3%Verifică →
  • AIME (matematică)62.5 pct84.4%Verifică →
  • General61.6 pct1,396Verifică →
  • Prompturi dificile60.9 pct1,416Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor60.4 pct1,381Verifică →
  • Programare59.3 pct1,435Verifică →
  • Halucinații HHEM (Vectara)41.9 pct89.5%Verifică →
  • FrontierMath39.1 pct6.2%Verifică →
  • Factuality Arena23.8 pct1,414Verifică →
  • SimpleQA Verified17.1 pct20.3%Verifică →
  • WebDev Arena12.2 pct1,244Verifică →
  • Vision ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • Document ArenaNeevaluat
  • Agent ArenaNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

Cum îl rulezi

Folosește-l găzduit

ID de model APIqwen/qwen3.5-flash-02-23
Lungime context1,000,000 tokeni
Ieșire maximă65,536 tokeni
Acceptătext, image, video
Preț intrare$0.07 per 1M tokeni
Preț ieșire$0.26 per 1M tokeni

Parametri API acceptați de acest endpoint

Frequency penaltyInclude reasoningMax tokensPresence penaltyReasoningResponse formatSeedStop sequencesStructured outputsTemperatureTool choiceTool callingTop-kTop-p

Exemplu de cerere

curl https://openrouter.ai/api/v1/chat/completions \
  -H "Authorization: Bearer $OPENROUTER_API_KEY" \
  -H "Content-Type: application/json" \
  -d '{"model":"qwen/qwen3.5-flash-02-23","messages":[{"role":"user","content":"Hello"}]}'

Vezi pe OpenRouter →

Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.

  • qwen3.5-flash stands at 46.6 (raw mean 45.7) — measured on 11 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • qwen3.5-flash stands at 46.6 versus a cohort median of 57.4 across 106 models released within 180 days — below the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →