Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Teknium · pașaport de model

Openhermes 2 5 Mistral 7b

openhermes-2-5-mistral-7b
  • Ponderi deschise
  • Licență Apache-2.0
  • Lansat 2023-11-10(curatoriat)
5/27axe acoperite
General · LMArena
1,176#343 din 396
Cea mai bună percentilă
13.9Prompturi dificile
Poziția în cohortă
26.2mediană 28.5

Ce spun datele

Evaluat pe 5 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai slabe axe

  • 8.2 pct — LiveBench (23.4%)
  • 10.5 pct — Programare (1,187)
  • 13.6 pct — Urmarea instrucțiunilor (1,154)

Neuniform: 5,7 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 13.9 pct pe Prompturi dificile față de 8.2 pct pe LiveBench.

  • Prompturi dificile13.9 pct1,181Verifică →
  • General13.6 pct1,176Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor13.6 pct1,154Verifică →
  • Programare10.5 pct1,187Verifică →
  • LiveBench8.2 pct23.4%Verifică →
  • WebDev ArenaNeevaluat
  • Vision ArenaNeevaluat
  • Factuality ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • Document ArenaNeevaluat
  • Agent ArenaNeevaluat
  • GPQA DiamondNeevaluat
  • AIME (matematică)Neevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • SimpleQA VerifiedNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

  • openhermes-2.5-mistral-7b stands at 26.2 (raw mean 12) — measured on 5 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • openhermes-2.5-mistral-7b stands at 26.2 versus a cohort median of 28.5 across 72 models released within 180 days — below the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →