Teknium · pașaport de model
Openhermes 2 5 Mistral 7b
openhermes-2-5-mistral-7b- Ponderi deschise
- Licență Apache-2.0
- Lansat 2023-11-10(curatoriat)
- General · LMArena
- 1,176#343 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 13.9Prompturi dificile
- Poziția în cohortă
- 26.2mediană 28.5
Ce spun datele
Evaluat pe 5 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai slabe axe
- 8.2 pct — LiveBench (23.4%)
- 10.5 pct — Programare (1,187)
- 13.6 pct — Urmarea instrucțiunilor (1,154)
Neuniform: 5,7 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 13.9 pct pe Prompturi dificile față de 8.2 pct pe LiveBench.
- Prompturi dificile13.9 pct1,181Verifică →
- General13.6 pct1,176Verifică →
- Urmarea instrucțiunilor13.6 pct1,154Verifică →
- Programare10.5 pct1,187Verifică →
- LiveBench8.2 pct23.4%Verifică →
- WebDev ArenaNeevaluat
- Vision ArenaNeevaluat
- Factuality ArenaNeevaluat
- Search ArenaNeevaluat
- Document ArenaNeevaluat
- Agent ArenaNeevaluat
- GPQA DiamondNeevaluat
- AIME (matematică)Neevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- SimpleQA VerifiedNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- SimpleBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
openhermes-2.5-mistral-7b stands at 26.2 (raw mean 12) — measured on 5 of 27 axes.
openhermes-2.5-mistral-7b stands at 26.2 versus a cohort median of 28.5 across 72 models released within 180 days — below the peer median.
openhermes-2.5-mistral-7b scores at percentile 8.2 on LiveBench.
openhermes-2.5-mistral-7b scores at percentile 10.5 on Programare.
openhermes-2.5-mistral-7b ranks between #358 and #950 across 5 built-in weightings — best under "Conversație pe primul loc", worst under "Toate sursele".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →