Xiaomi · pașaport de model
Xiaomi: MiMo-V2.6-Flash
mimo-v2-6-flash- Ponderi deschise
- Licență MIT
- 310.8B parametri
- 1,050,000 context
- Lansat 2026-09-21(repo HF creat)
- General · LMArena
- 1,451#68 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 89.9WebDev Arena
- Poziția în cohortă
- 71.1mediană 60.3
Ce spun datele
Evaluat pe 8 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai puternice axe
- 89.9 pct — WebDev Arena (1,635)
- 88.2 pct — Programare (1,513)
- 85.6 pct — Prompturi dificile (1,480)
Neuniform: 28,1 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 89.9 pct pe WebDev Arena față de 61.8 pct pe Agent Arena.
- WebDev Arena89.9 pct1,635Verifică →
- Programare88.2 pct1,513Verifică →
- Prompturi dificile85.6 pct1,480Verifică →
- Urmarea instrucțiunilor84.1 pct1,444Verifică →
- General83.1 pct1,451Verifică →
- Factuality Arena70.3 pct1,454Verifică →
- Vision Arena68.7 pct1,248Verifică →
- Agent Arena61.8 pct0.026Verifică →
- Search ArenaNeevaluat
- Document ArenaNeevaluat
- GPQA DiamondNeevaluat
- AIME (matematică)Neevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- SimpleQA VerifiedNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- SimpleBenchNeevaluat
- LiveBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
Cum îl rulezi
Rulează-l singur
Transformers
from transformers import AutoModelForCausalLM, AutoTokenizer
model_id = "XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash-RL"
tokenizer = AutoTokenizer.from_pretrained(model_id)
model = AutoModelForCausalLM.from_pretrained(model_id)Ollama
Nu sincronizăm tag-urile Ollama, așa că nu afișăm o comandă pe care nu o putem verifica — una greșită ar descărca modelul greșit. Caută în biblioteca Ollama →
Rețetele de fine-tuning Unsloth sunt specifice fiecărui model și nu le derivăm aici. Documentația Unsloth →
Folosește-l găzduit
xiaomi/mimo-v2.6-flashParametri API acceptați de acest endpoint
Exemplu de cerere
curl https://openrouter.ai/api/v1/chat/completions \
-H "Authorization: Bearer $OPENROUTER_API_KEY" \
-H "Content-Type: application/json" \
-d '{"model":"xiaomi/mimo-v2.6-flash","messages":[{"role":"user","content":"Hello"}]}'Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.
mimo-v2.6-flash stands at 71.1 (raw mean 79) — measured on 8 of 27 axes.
mimo-v2.6-flash stands at 71.1 versus a cohort median of 60.3 across 176 models released within 180 days — above the peer median.
mimo-v2.6-flash scores at percentile 89.9 on WebDev Arena.
mimo-v2.6-flash scores at percentile 88.2 on Programare.
mimo-v2.6-flash ranks between #19 and #88 across 6 built-in weightings — best under "Axat pe programare", worst under "Raționament".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →