Pașaport de model
Gpt4all 13b Snoozy
gpt4all-13b-snoozy- Ponderi deschise
- Licență Non-commercial
- Lansat 2026-10-15(văzut prima dată pe LMArena)
- General · LMArena
- 1,068#386 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 3.5Urmarea instrucțiunilor
- Poziția în cohortă
- 26.6mediană 60.7
Ce spun datele
Evaluat pe 3 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai slabe axe
- 2.8 pct — General (1,068)
- 3.3 pct — Prompturi dificile (1,065)
- 3.5 pct — Urmarea instrucțiunilor (1,038)
Neuniform: 0,7 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 3.5 pct pe Urmarea instrucțiunilor față de 2.8 pct pe General.
- Urmarea instrucțiunilor3.5 pct1,038Verifică →
- Prompturi dificile3.3 pct1,065Verifică →
- General2.8 pct1,068Verifică →
- WebDev ArenaNeevaluat
- Vision ArenaNeevaluat
- Factuality ArenaNeevaluat
- Search ArenaNeevaluat
- Document ArenaNeevaluat
- Agent ArenaNeevaluat
- GPQA DiamondNeevaluat
- AIME (matematică)Neevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- SimpleQA VerifiedNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- SimpleBenchNeevaluat
- LiveBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
- ProgramareNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
gpt4all-13b-snoozy stands at 26.6 (raw mean 3.2) — measured on 3 of 27 axes.
gpt4all-13b-snoozy stands at 26.6 versus a cohort median of 60.7 across 169 models released within 180 days — below the peer median.
gpt4all-13b-snoozy scores at percentile 2.8 on General.
gpt4all-13b-snoozy scores at percentile 3.3 on Prompturi dificile.
gpt4all-13b-snoozy ranks between #400 and #863 across 4 built-in weightings — best under "Conversație pe primul loc", worst under "Toate sursele".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →