Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Pașaport de model

Gpt4all 13b Snoozy

gpt4all-13b-snoozy
  • Ponderi deschise
  • Licență Non-commercial
  • Lansat 2026-10-15(văzut prima dată pe LMArena)
3/27axe acoperite
General · LMArena
1,068#386 din 396
Cea mai bună percentilă
3.5Urmarea instrucțiunilor
Poziția în cohortă
26.6mediană 60.7

Ce spun datele

Evaluat pe 3 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai slabe axe

  • 2.8 pct — General (1,068)
  • 3.3 pct — Prompturi dificile (1,065)
  • 3.5 pct — Urmarea instrucțiunilor (1,038)

Neuniform: 0,7 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 3.5 pct pe Urmarea instrucțiunilor față de 2.8 pct pe General.

  • Urmarea instrucțiunilor3.5 pct1,038Verifică →
  • Prompturi dificile3.3 pct1,065Verifică →
  • General2.8 pct1,068Verifică →
  • WebDev ArenaNeevaluat
  • Vision ArenaNeevaluat
  • Factuality ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • Document ArenaNeevaluat
  • Agent ArenaNeevaluat
  • GPQA DiamondNeevaluat
  • AIME (matematică)Neevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • SimpleQA VerifiedNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat
  • ProgramareNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

  • gpt4all-13b-snoozy stands at 26.6 (raw mean 3.2) — measured on 3 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • gpt4all-13b-snoozy stands at 26.6 versus a cohort median of 60.7 across 169 models released within 180 days — below the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →