Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Alibaba · pașaport de model

Qwen: Qwen3.8 Max (0902)

qwen3-8-max
  • Doar în cloud
  • Licență Proprietary
  • 1,000,000 context
  • Lansat 2026-10-09(văzut prima dată pe LMArena)
12/27axe acoperite
General · LMArena
1,482#21 din 396
Cea mai bună percentilă
99.3Vision Arena
Poziția în cohortă
79.5mediană 60.5

Ce spun datele

Evaluat pe 12 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai puternice axe

  • 99.3 pct — Vision Arena (1,301)
  • 94.9 pct — General (1,482)
  • 94.2 pct — WebDev Arena (1,674)

Neuniform: 44,8 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 99.3 pct pe Vision Arena față de 54.5 pct pe Agent Arena.

  • Vision Arena99.3 pct1,301Verifică →
  • General94.9 pct1,482Verifică →
  • WebDev Arena94.2 pct1,674Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor94.2 pct1,474Verifică →
  • Prompturi dificile94.2 pct1,503Verifică →
  • Programare93.6 pct1,523Verifică →
  • AIME (matematică)93.5 pct99.4%Verifică →
  • Search Arena90.5 pct1,229Verifică →
  • GPQA Diamond90.5 pct92.7%Verifică →
  • Factuality Arena87.8 pct1,472Verifică →
  • SimpleQA Verified54.9 pct45.8%Verifică →
  • Agent Arena54.5 pct0.019Verifică →
  • Document ArenaNeevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

Cum îl rulezi

Folosește-l găzduit

ID de model APIqwen/qwen3.8-max-0902
Lungime context1,000,000 tokeni
Ieșire maximă131,072 tokeni
Acceptătext, image, video
Preț intrare$2 per 1M tokeni
Preț intrare din cache$0.25 per 1M tokeni
Preț ieșire$6 per 1M tokeni

Parametri API acceptați de acest endpoint

Frequency penaltyInclude reasoningLogprobsMax tokensPresence penaltyReasoningReasoning effortResponse formatSeedStop sequencesStructured outputsTemperatureTool choiceTool callingTop-kTop logprobsTop-p

Exemplu de cerere

curl https://openrouter.ai/api/v1/chat/completions \
  -H "Authorization: Bearer $OPENROUTER_API_KEY" \
  -H "Content-Type: application/json" \
  -d '{"model":"qwen/qwen3.8-max-0902","messages":[{"role":"user","content":"Hello"}]}'

Vezi pe OpenRouter →

Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.

  • qwen3.8-max stands at 79.5 (raw mean 86.9) — measured on 12 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • qwen3.8-max stands at 79.5 versus a cohort median of 60.5 across 172 models released within 180 days — above the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →