Alibaba · pașaport de model
Qwen: Qwen3.8 Max (0902)
qwen3-8-max- Doar în cloud
- Licență Proprietary
- 1,000,000 context
- Lansat 2026-10-09(văzut prima dată pe LMArena)
- General · LMArena
- 1,482#21 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 99.3Vision Arena
- Poziția în cohortă
- 79.5mediană 60.5
Ce spun datele
Evaluat pe 12 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai puternice axe
- 99.3 pct — Vision Arena (1,301)
- 94.9 pct — General (1,482)
- 94.2 pct — WebDev Arena (1,674)
Neuniform: 44,8 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 99.3 pct pe Vision Arena față de 54.5 pct pe Agent Arena.
- Vision Arena99.3 pct1,301Verifică →
- General94.9 pct1,482Verifică →
- WebDev Arena94.2 pct1,674Verifică →
- Urmarea instrucțiunilor94.2 pct1,474Verifică →
- Prompturi dificile94.2 pct1,503Verifică →
- Programare93.6 pct1,523Verifică →
- AIME (matematică)93.5 pct99.4%Verifică →
- Search Arena90.5 pct1,229Verifică →
- GPQA Diamond90.5 pct92.7%Verifică →
- Factuality Arena87.8 pct1,472Verifică →
- SimpleQA Verified54.9 pct45.8%Verifică →
- Agent Arena54.5 pct0.019Verifică →
- Document ArenaNeevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- SimpleBenchNeevaluat
- LiveBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
Cum îl rulezi
Folosește-l găzduit
qwen/qwen3.8-max-0902Parametri API acceptați de acest endpoint
Exemplu de cerere
curl https://openrouter.ai/api/v1/chat/completions \
-H "Authorization: Bearer $OPENROUTER_API_KEY" \
-H "Content-Type: application/json" \
-d '{"model":"qwen/qwen3.8-max-0902","messages":[{"role":"user","content":"Hello"}]}'Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.
qwen3.8-max stands at 79.5 (raw mean 86.9) — measured on 12 of 27 axes.
qwen3.8-max stands at 79.5 versus a cohort median of 60.5 across 172 models released within 180 days — above the peer median.
qwen3.8-max scores at percentile 99.3 on Vision Arena.
qwen3.8-max scores at percentile 94.9 on General.
qwen3.8-max ranks between #12 and #40 across 6 built-in weightings — best under "Universal", worst under "Agentic".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →