Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Alibaba · pașaport de model

Qwen: Qwen3.7 Plus

qwen3-7-plus
  • Doar în cloud
  • Licență Proprietary
  • 1,000,000 context
  • Lansat 2026-09-13(văzut prima dată pe LMArena)
11/27axe acoperite
General · LMArena
1,456#60 din 396
Cea mai bună percentilă
96.6IFBench (Artificial Analysis)
Poziția în cohortă
66.8mediană 60.3

Ce spun datele

Evaluat pe 11 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai puternice axe

  • 96.6 pct — IFBench (Artificial Analysis) (78.0%)
  • 85.1 pct — General (1,456)
  • 85.1 pct — Urmarea instrucțiunilor (1,447)

Neuniform: 78,4 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 96.6 pct pe IFBench (Artificial Analysis) față de 18.2 pct pe Agent Arena.

  • IFBench (Artificial Analysis)96.6 pct78.0%Verifică →
  • General85.1 pct1,456Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor85.1 pct1,447Verifică →
  • Programare82.4 pct1,500Verifică →
  • Prompturi dificile82.3 pct1,473Verifică →
  • Vision Arena77.3 pct1,264Verifică →
  • AIME (matematică)77 pct93.3%Verifică →
  • GPQA Diamond75.6 pct87.9%Verifică →
  • Factuality Arena68.6 pct1,453Verifică →
  • Document Arena36.8 pct1,453Verifică →
  • Agent Arena18.2 pct-0.063Verifică →
  • WebDev ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • SimpleQA VerifiedNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

Cum îl rulezi

Folosește-l găzduit

ID de model APIqwen/qwen3.7-plus
Lungime context1,000,000 tokeni
Ieșire maximă131,072 tokeni
Acceptătext, image
Preț intrare$0.32 per 1M tokeni
Preț intrare din cache$0.06 per 1M tokeni
Preț ieșire$1.28 per 1M tokeni

Parametri API acceptați de acest endpoint

Frequency penaltyInclude reasoningLogprobsMax tokensPresence penaltyReasoningResponse formatSeedStop sequencesStructured outputsTemperatureTool choiceTool callingTop-kTop logprobsTop-p

Exemplu de cerere

curl https://openrouter.ai/api/v1/chat/completions \
  -H "Authorization: Bearer $OPENROUTER_API_KEY" \
  -H "Content-Type: application/json" \
  -d '{"model":"qwen/qwen3.7-plus","messages":[{"role":"user","content":"Hello"}]}'

Vezi pe OpenRouter →

Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.

  • qwen3.7-plus stands at 66.8 (raw mean 71.4) — measured on 11 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • qwen3.7-plus stands at 66.8 versus a cohort median of 60.3 across 176 models released within 180 days — above the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →