Meta · pașaport de model
Meta: Muse Spark 1.2
muse-spark-1-2- Doar în cloud
- Licență Proprietary
- 1,048,576 context
- Lansat 2026-10-09(văzut prima dată pe LMArena)
- General · LMArena
- 1,493#10 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 98.0Programare
- Poziția în cohortă
- 75.7mediană 60.6
Ce spun datele
Evaluat pe 10 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai puternice axe
- 98 pct — Programare (1,539)
- 97.7 pct — General (1,493)
- 96.7 pct — Prompturi dificile (1,511)
Neuniform: 81,6 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 98 pct pe Programare față de 16.4 pct pe Agent Arena.
- Programare98 pct1,539Verifică →
- General97.7 pct1,493Verifică →
- Prompturi dificile96.7 pct1,511Verifică →
- Vision Arena95.3 pct1,293Verifică →
- Factuality Arena93.6 pct1,481Verifică →
- Urmarea instrucțiunilor92.4 pct1,471Verifică →
- SimpleBench92 pct74.5%Verifică →
- SimpleQA Verified81.7 pct60.3%Verifică →
- WebDev Arena70.5 pct1,534Verifică →
- Agent Arena16.4 pct-0.064Verifică →
- Search ArenaNeevaluat
- Document ArenaNeevaluat
- GPQA DiamondNeevaluat
- AIME (matematică)Neevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- LiveBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
Cum îl rulezi
Folosește-l găzduit
meta/muse-spark-1.2Parametri API acceptați de acest endpoint
Exemplu de cerere
curl https://openrouter.ai/api/v1/chat/completions \
-H "Authorization: Bearer $OPENROUTER_API_KEY" \
-H "Content-Type: application/json" \
-d '{"model":"meta/muse-spark-1.2","messages":[{"role":"user","content":"Hello"}]}'Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.
Muse Spark 1.2 (xHigh) stands at 75.7 (raw mean 83.4) — measured on 10 of 27 axes.
Muse Spark 1.2 (xHigh) stands at 75.7 versus a cohort median of 60.6 across 171 models released within 180 days — above the peer median.
Muse Spark 1.2 (xHigh) scores in the 98th percentile on Programare.
Muse Spark 1.2 (xHigh) scores at percentile 97.7 on General.
Muse Spark 1.2 (xHigh) ranks between #13 and #112 across 6 built-in weightings — best under "Conversație pe primul loc", worst under "Agentic".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →