Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

Meta · pașaport de model

Llama 2 70b Chat

llama-2-70b-chat
  • Ponderi deschise
  • Licență Llama 2 Community
  • Lansat 2023-07-18(curatoriat)
4/27axe acoperite
General · LMArena
1,171#347 din 396
Cea mai bună percentilă
12.6General
Poziția în cohortă
27.9mediană 26.0

Ce spun datele

Evaluat pe 4 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai slabe axe

  • 9.7 pct — Programare (1,179)
  • 11.4 pct — Prompturi dificile (1,161)
  • 11.6 pct — Urmarea instrucțiunilor (1,135)

Neuniform: 2,9 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 12.6 pct pe General față de 9.7 pct pe Programare.

  • General12.6 pct1,171Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor11.6 pct1,135Verifică →
  • Prompturi dificile11.4 pct1,161Verifică →
  • Programare9.7 pct1,179Verifică →
  • WebDev ArenaNeevaluat
  • Vision ArenaNeevaluat
  • Factuality ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • Document ArenaNeevaluat
  • Agent ArenaNeevaluat
  • GPQA DiamondNeevaluat
  • AIME (matematică)Neevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • SimpleQA VerifiedNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

Cum îl rulezi

Rulează-l singur

LicențăLlama 2 Community
AccesRestricționat — trebuie să accepți termenii repository-ului înainte de descărcare

Transformers

from transformers import AutoModelForCausalLM, AutoTokenizer

model_id = "meta-llama/Llama-2-70b-chat"
tokenizer = AutoTokenizer.from_pretrained(model_id)
model = AutoModelForCausalLM.from_pretrained(model_id)

Ollama

Nu sincronizăm tag-urile Ollama, așa că nu afișăm o comandă pe care nu o putem verifica — una greșită ar descărca modelul greșit. Caută în biblioteca Ollama →

Rețetele de fine-tuning Unsloth sunt specifice fiecărui model și nu le derivăm aici. Documentația Unsloth →

Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.

  • llama-2-70b-chat stands at 27.9 (raw mean 11.3) — measured on 4 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • llama-2-70b-chat stands at 27.9 versus a cohort median of 26 across 49 models released within 180 days — above the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →