Google · pașaport de model
Gemma 1 1 7b It
gemma-1-1-7b-it- Ponderi deschise
- Licență Gemma license
- 8.5B parametri
- Lansat 2024-04-05(curatoriat)
- General · LMArena
- 1,183#339 din 396
- Cea mai bună percentilă
- 15.7Prompturi dificile
- Poziția în cohortă
- 26.9mediană 32.9
Ce spun datele
Evaluat pe 5 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.
Cele mai slabe axe
- 5.8 pct — LiveBench (18.2%)
- 14.1 pct — Programare (1,216)
- 14.6 pct — General (1,183)
Neuniform: 9,9 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 15.7 pct pe Prompturi dificile față de 5.8 pct pe LiveBench.
- Prompturi dificile15.7 pct1,193Verifică →
- Urmarea instrucțiunilor14.9 pct1,157Verifică →
- General14.6 pct1,183Verifică →
- Programare14.1 pct1,216Verifică →
- LiveBench5.8 pct18.2%Verifică →
- WebDev ArenaNeevaluat
- Vision ArenaNeevaluat
- Factuality ArenaNeevaluat
- Search ArenaNeevaluat
- Document ArenaNeevaluat
- Agent ArenaNeevaluat
- GPQA DiamondNeevaluat
- AIME (matematică)Neevaluat
- FrontierMathNeevaluat
- SimpleQA VerifiedNeevaluat
- ARC-AGI-2Neevaluat
- Humanity's Last ExamNeevaluat
- SimpleBenchNeevaluat
- BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
- SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
- Terminal-Bench 4.0Neevaluat
- MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
- LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
- Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
- SWE-bench VerifiedNeevaluat
- Terminal-BenchNeevaluat
Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.
Cum îl rulezi
Rulează-l singur
Transformers
from transformers import AutoModelForCausalLM, AutoTokenizer
model_id = "google/gemma-1.1-7b-it"
tokenizer = AutoTokenizer.from_pretrained(model_id)
model = AutoModelForCausalLM.from_pretrained(model_id)Ollama
Nu sincronizăm tag-urile Ollama, așa că nu afișăm o comandă pe care nu o putem verifica — una greșită ar descărca modelul greșit. Caută în biblioteca Ollama →
Rețetele de fine-tuning Unsloth sunt specifice fiecărui model și nu le derivăm aici. Documentația Unsloth →
Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.
gemma-1.1-7b-it stands at 26.9 (raw mean 13) — measured on 5 of 27 axes.
gemma-1.1-7b-it stands at 26.9 versus a cohort median of 32.9 across 117 models released within 180 days — below the peer median.
gemma-1.1-7b-it scores at percentile 5.8 on LiveBench.
gemma-1.1-7b-it scores at percentile 14.1 on Programare.
gemma-1.1-7b-it ranks between #348 and #952 across 5 built-in weightings — best under "Axat pe programare", worst under "Toate sursele".
Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →