Sari la conținut

Română · beta. Traducerea a fost făcută automat și este încă în curs de revizuire. Citește pagina în engleză

DeepSeek · pașaport de model

DeepSeek LLM 67b Chat

deepseek-llm-67b-chat
  • Ponderi deschise
  • Licență DeepSeek License
  • Lansat 2023-11-29(curatoriat)
6/27axe acoperite
General · LMArena
1,185#333 din 396
Cea mai bună percentilă
16.2General
Poziția în cohortă
24.1mediană 29.3

Ce spun datele

Evaluat pe 6 din 27 axe urmărite. Fiecare cifră de mai jos este rezultatul publicat al modelului pe acel clasament.

Cele mai slabe axe

  • 4 pct — AIME (matematică) (0.8%)
  • 4.5 pct — GPQA Diamond (24.6%)
  • 13.1 pct — Prompturi dificile (1,176)

Neuniform: 12,2 puncte de percentilă între cea mai bună și cea mai slabă axă a sa — 16.2 pct pe General față de 4 pct pe AIME (matematică).

  • General16.2 pct1,185Verifică →
  • Urmarea instrucțiunilor15.2 pct1,158Verifică →
  • Programare14.3 pct1,218Verifică →
  • Prompturi dificile13.1 pct1,176Verifică →
  • GPQA Diamond4.5 pct24.6%Verifică →
  • AIME (matematică)4 pct0.8%Verifică →
  • WebDev ArenaNeevaluat
  • Vision ArenaNeevaluat
  • Factuality ArenaNeevaluat
  • Search ArenaNeevaluat
  • Document ArenaNeevaluat
  • Agent ArenaNeevaluat
  • FrontierMathNeevaluat
  • SimpleQA VerifiedNeevaluat
  • ARC-AGI-2Neevaluat
  • Humanity's Last ExamNeevaluat
  • SimpleBenchNeevaluat
  • LiveBenchNeevaluat
  • BFCL v4 (apelare de funcții)Neevaluat
  • SWE-bench Verified (clasament live)Neevaluat
  • Terminal-Bench 4.0Neevaluat
  • MMLU-Pro (Artificial Analysis)Neevaluat
  • LiveCodeBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • IFBench (Artificial Analysis)Neevaluat
  • Halucinații HHEM (Vectara)Neevaluat
  • SWE-bench VerifiedNeevaluat
  • Terminal-BenchNeevaluat

Percentilele reprezintă poziția modelului în populația proprie a fiecărui clasament. Axele marcate „neevaluat” nu au niciun rezultat publicat pentru acest model — este o absență a datelor, nu un scor mic.

Cum îl rulezi

Rulează-l singur

ArhitecturăLlamaForCausalLM
LicențăDeepSeek License

Transformers

from transformers import AutoModelForCausalLM, AutoTokenizer

model_id = "deepseek-ai/deepseek-llm-67b-chat"
tokenizer = AutoTokenizer.from_pretrained(model_id)
model = AutoModelForCausalLM.from_pretrained(model_id)

Ollama

Nu sincronizăm tag-urile Ollama, așa că nu afișăm o comandă pe care nu o putem verifica — una greșită ar descărca modelul greșit. Caută în biblioteca Ollama →

Rețetele de fine-tuning Unsloth sunt specifice fiecărui model și nu le derivăm aici. Documentația Unsloth →

Identificatorii, limitele și prețurile sunt sincronizate din sursa upstream afișată mai sus. Orice câmp nesincronizat este omis complet, nu ghicit.

  • deepseek-llm-67b-chat stands at 24.1 (raw mean 11.2) — measured on 6 of 27 axes.

    pozițieșablonVerifică →
  • deepseek-llm-67b-chat stands at 24.1 versus a cohort median of 29.3 across 81 models released within 180 days — below the peer median.

    cohortășablonVerifică →

Fiecare afirmație este un fapt calculat din datele actuale ale clasamentului, formulat de un apel de model la temperatură scăzută și respins de o poartă de validare dacă vreun număr nu se află în rândul sursă. Cum funcționează clasamentele →